Jak na golf?

Sami to dobře známe: vstupuješ do neznámého prostředí, navíc tak opředeného předsudky, jaké golf má, a chceš zapadnout a cítit se příjemně. I my jsme si prošli začátky. Proto jsme pro tebe připravili několik užitečných tipů, jak zvládnout první krůčky na tvé golfové cestě.

 • Přihlášením do Golf Activity získáš hráčskou identitu na spolupracujících hřištích. Od této chvíle tě očekáváme na hřišti. Tvé odbavení na recepci bude příjemné a snadné.
   
 • Každý sport má své typické oblečení. Nejen kvůli funkčnosti a praktičnosti, ale také kvůli stylu a požitku ze hry. Fotbal se nehraje ve společenské obuvi a do bazénu se také neobléká tričko. Stejně nevhodné a nefunkční je přijít na golf v džínách nebo sandálech. Pro prvních pár lekcí ti bude stačit sportovní tričko a nejlépe plátěné kalhoty. Na nohy je nejvhodnější pohodlná sportovní obuv, ne kopačky či pohorky.
   
 • Na začátku se netrap s golfovým vybavením. Většina hřišť ti golfové hole zapůjčí a pomůže ti s výběrem, který je pro tebe nejvhodnější.
   
 • V prvních krocích se budeš s golfem seznamovat spíše v doprovodu trenéra nebo kamaráda, který již golf hraje. Mnohá hřiště nabízejí speciální produkty pro začínající hráče, které jsou cenově velice výhodné. Proto doporučujeme informovat se na vybraném resortu, kde ti rádi poradí, jak nejlépe začít s golfem. Nezapomeň si svoji návštěvu na resortu rezervovat. Pouze v případě, že budeš plnit individuální úkoly na cvičné louce nebo puttovacím greenu, není rezervace předem nutná. Před vstupem na cvičné plochy je však v golfu dobrým zvykem nahlásit se na recepci.
   
 • Golfový areál je sportoviště jako jakékoliv jiné a má svá pravidla. Cílem Golf Activity je provést tě všemi nástrahami, které golf přináší. Věříme, že se s námi na golfu brzy budeš cítit jako doma.
   
 • Tak jako vodáci mají svůj pozdrav „Ahoj“, na golfu si všichni hráči mezi sebou přejí „Hezkou hru“.
   

Přejeme ti hezkou hru!Driving Range

Kroky začínajících hráčů směřují nejčastěji na driving range. Jedná se o cvičnou louku s řadou odpališť, kde...

číst více

Navštivte jedno z 78 hřišť

78 Golfových hřišť